Synchrotron na Festiwalu Nauki i Sztuki 2018

Po raz kolejny synchrotron SOLARIS zaprezentował się na Festiwalu Nauki i Sztuki.

Każdy, kto odwiedził w sobotę 19 maja Rynek Główny, mógł trafić do namiotu, w którym SOLARIS prezentował zjawiska fizyczne związane z działalnością ośrodka, m.in. dyfrakcję i fluorescencję, wykorzystywane w badaniach synchrotronowych. Pracownicy SOLARIS opowiadali wszystkim chętnych co to jest i do czego służy synchrotron. Natomiast najmłodsi goście układali puzzle ze zdjęciami ośrodka i jego infrastruktury oraz malowali specjalne SOLARISowe kolorowanki. W zmian otrzymywali m.in. kolorowe balony z helem i logo naszego ośrodka.

Wszystkich, którzy nie byli z nami w tym roku, zapraszamy na Rynek Główny za 12 miesięcy.

Centrum SOLARIS zaprezentował się podczas Festiwalu Nauki i Sztuki dzięki uprzejmości Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, który udostępnił SOLARIS swój namiot.

Czekolada w synchrotronie - Małopolski Festiwal Innowacji
Podsumowanie pierwszego naboru wniosków
Synchrotron SOLARIS pomiędzy sztuką a nauką
Nabór wniosków o dostęp do stanowisk badawczych SOLARIS - przedłużony do 25 maja!