Czekolada w synchrotronie - Małopolski Festiwal Innowacji

5 czerwca 2018 r. odbyło się w Centrum SOLARIS spotkanie "Czekolada w synchrotronie", zorganizowane z okazji kolejnej edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Spotkanie składało się z dwóch części.

W pierwszej opowiedzieliśmy, co to jest i do czego służy synchrotron. Zapoznaliśmy także gości z najciekawszymi przypadkami wykorzystania promieniowania synchrotronowego do opracowania produktów, które pozwalają rozwijać się przedsiębiorstwom lub czynią nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym.

W drugiej części pokazaliśmy gościom halę eksperymentalną krakowskiego synchrotronu: największego urządzenia w Polsce, które służy badaniom naukowym i otwiera zupełnie nowe możliwości przed takimi dziedzinami jak biologia, chemia, fizyka, inżynieria materiałowa, nanotechnologia, medycyna, farmakologia, geologia czy krystalografia.

Podsumowanie pierwszego naboru wniosków
Synchrotron na Festiwalu Nauki i Sztuki 2018
Synchrotron SOLARIS pomiędzy sztuką a nauką
Nabór wniosków o dostęp do stanowisk badawczych SOLARIS - przedłużony do 25 maja!