Wizyta rektorów z Bośni i Hercegowiny, Słowenii i Serbii

29 czerwca 2018 r. Centrum SOLARIS odwiedzili przedstawiciele władz uczelni z Bośni i Hercegowiny, Słowenii i Serbii.

Wśród gości znaleźli się: zastępca rektora prof. dr. Aleksandra Nikolić i kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej dr. Jasna Bošnjović (Uniwersytet w Sarajewie), rektor Igor Papić oraz jego zastępca prof. dr. Matjaž Krajnc (Uniwersytetu Lublański, Słowenia) oraz rektor prof. Dušan Nikolić i rektor elekt prof. dr. Dejan Jakšić (Uniwersytet w Nowym Sadzie, Serbia).

Goście wysłuchali prezentajci na temat SOLARIS i rozmawiali o możliwościach nawiązania współpracy między reprezentowanymi przez siebie uczelniami a krakowskim ośrodkiem. Następnie zwiedzili halę eksperymentalną i tunel technologiczny synchrotronu SOLARIS.

Podpisanie umowy na budowę linii do badań strukturalnych
Czekolada w synchrotronie - Małopolski Festiwal Innowacji
Podsumowanie pierwszego naboru wniosków