Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego w SOLARIS - AKCJA ROTACJA

17.04.2018
Komunikacja pomiędzy człowiekiem a technologią, światłem a „widzeniem”, nauką a sztuką będzie motywem przewodnim imprezy, którą Centrum SOLARIS organizuje z okazji Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy do naszych Stref Kontaktu w sobotę, 12 maja.

Nabór wniosków o dostęp do stanowisk badawczych SOLARIS otwarty

18.04.2018
9 kwietnia br. ruszył nabór wniosków o dostęp do stanowisk badawczych Centrum SOLARIS.

Już 15 firm złożyło wnioski w drugim naborze projektu Baltic TRAM

23.02.2018
Trwa drugi nabór wniosków na bezpłatne pomiary w ramach projektu Baltic TRAM. Do tej pory złożyło w nim swoje wnioski 15 firm z krajów nadbałtyckich. Centrum SOLARIS jest jednym z partnerów inicjatywy.

Maksymalny prąd wiązki elektronów osiągnięty

22.02.2018
Pod koniec stycznia 2018 r. zespół SOLARIS uzyskał w pierścieniu akumulacyjnym synchrotronu prąd elektronów o wartości 500 mA przy pełnej energii 1,5 GeV.

Dostęp do infrastruktury badawczej SOLARIS w październiku 2018 r.

15.02.2018
W październiku 2018 r. naukowcy z Polski i zagranicy uzyskają dostęp do infrastruktury badawczej synchrotronu SOLARIS. Pomiary będzie można przeprowadzać na stacjach pomiarowych: PEEM, XAS i UARPES.