Noc Naukowców w SOLARIS - wyniki gry "Wokół synchrotronu"

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki gry "Wokół synchrotronu", zorganizowanej przez pracowników Centrum SOLARIS z okazji Małopolskiej Nocy Naukowców 2017.

W grze, która odbyła się 29 września br. na terenie Centrum SOLARIS, wzięło udział 66 drużyn liczących od jednego do pięciu członków. Zadania przygotowali fizycy akceleratorowi, informatycy, eletrycy, specjaliści wysokich częstotliwości, próżni, HVAC i administracji. Była lewitująca platforma z solenoidu i magnesów stałych, ramię robotyczne, mikroskop stereoskopowy, krótkofalówki, układ sterowania pneumatycznego i układ próżniowy. Na koniec uczestnicy mogli rozwiązać internetowy kwiz wiedzy.

Podliczenie punktów ze wszystkich kart zadań, które zostały złożone na recepcji, umożliwiło wyłonienie zwycięzców zabawy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Profesjonalni Gracze Tej Gry - PGTG. Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie Baby górą, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli członkowie zespołu Lemiaki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród.

Data opublikowania: 12.10.2017
Osoba publikująca: Agata Chrześcijanek