Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Użytkownicy

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Biuro Użytkownika

Alicja Górkiewicz
tel. stacjonarny: 12 664 41 99
tel. komórkowy: 571 445 045
e-mail: user.solaris@uj.edu.pl
 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przed eksperymentem

Lista eksperymentatorów, szkolenie BHP i termin przyjazdu

Po otrzymaniu pozytywnej oceny wniosku oraz przyznaniu czasu badawczego należy dodać w aplikacji DUO w formularzu wniosku wszystkich uczestników eksperymentu, którzy przyjadą do Centrum SOLARIS. Dodane osoby powinny być oznaczone statusem „experimentalist”. Uwaga: osoba, która ma otrzymać status eksperymentatora, musi mieć założone konto w DUO.

Warunkiem koniecznym do otrzymania karty dostępu do labolatoriów  SOLARIS jest zaliczenie szkolenia BHP, dostępnego na platformie DUO.

Rozpoczęcie eksperymentu wymaga konsultacji z opiekunem linii badawczej. Należy z nim ustalić dokładny dzień i godzinę rozpoczęcia pomiarów.

Wysyłka próbek i sprzętu

Koszty wysyłki próbek do Centrum SOLARIS pokrywają użytkownicy. Użytkownik jest też odpowiedzialny za przygotowanie wszystkich dokumentów związanych z przesyłką.

Niezależnie od wymogów bezpieczeństwa związanych z przesyłką, próbki muszą także spełniać wymagania bezpieczeństwa SOLARIS. Wymagania te zostaną przekazane użytkownikowi wraz z oceną bezpieczeństwa próbki i są decydujące przy odbiorze przesyłki.

UWAGA: przesunięcie terminu eksperymentu lub przedłużenie przyznanego czasu badawczego z powodu opóźnienia w transporcie próbki nie jest możliwe. Dlatego należy zadbać o to, by przesyłka została nadana odpowiednio wcześnie!

Zachęcamy, aby zabrać ze sobą do Centrum SOLARIS urządzenie pamięci przenośnej. Wyniki eksperymentów będą przechowywane w ośrodku tylko przez 30 dni, radzimy więc na bieżąco przenosić je na własne urządzenie.