Małopolska Noc Naukowców 2017

Podobnie jak w poprzednich latach z okazji Małopolskiej Nocy Naukowców Centrum SOLARIS zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką i techniką do odwiedzenia ośrodka i obejrzenia synchrotronu, czyli najnowocześniejszego, multidyscyplinarnego urządzenia badawczego w Polsce.

W tej edycji przygotowujemy dla naszych gości spacer wokół synchrotronu i po hali eksperymentalnej Centrum SOLARIS. Podczas spaceru będzie można dowiedzieć się, co to jest i do czego służy synchrotron. Wizyta pozwoli również zapoznać się z tym, jak funkcjonuje ośrodek i jacy specjaliści zapewniają prawidłowe działanie synchrotronu.

Tegoroczną nowością będą zadania, które dla gości SOLARIS przygotowują pracownicy ośrodka: fizycy akceleratorowi, informatycy, eletrycy, specjaliści wysokich częstotliwości, próżni, HVAC i administracji. Będzie lewitująca platforma z solenoidu i magnesów stałych, ramię robotyczne, mikroskop stereoskopowy, krótkofalówki, układ sterowania pneumatycznego i układ próżniowy. Gwarantujemy dobrą zabawę i dla dużych, i dla małych sympatyków nauki. A dla zdobywców największej liczby punktów w grze przygotowujemy nagrody.

Centrum SOLARIS przyjmie gości 29 września (piątek) w godzinach 16:00-20:00 (ostatnie wejście na teren ośrodka o godz. 18:30).

Szacowany czas wizyty w SOLARIS:

  • gra "Wokół synchrotronu": 60-80 minut
  • film o synchrotronie SOLARIS: 15 minut
  • spacer po hali eksperymentalnej: 15-30 minut
  • razem: 90-120 minut.

 

Aby zwiedzić SOLARIS i wziąć udział w zabawie "Wokół synchrotronu" należało zarejestrować swoją wizytę w ośrodku - za pośrednictwem internetowego formularza zgłoszeniowego.

Na ten moment rejestracja została zamknięta w związku z wyczerpaniem limitów miejsc.

Wokół synchrotronu, godz. 16:00 >>> brak wolnych miejsc
Wokół synchrotronu, godz. 16:30 >>> brak wolnych miejsc
Wokół synchrotronu, godz. 17:00 >>> brak wolnych miejsc
Wokół synchrotronu, godz. 17:30 >>> brak wolnych miejsc
Wokół synchrotronu, godz. 18:00 >>> brak wolnych miejsc
Wokół synchrotronu, godz. 18:30 >>> brak wolnych miejsc

Uwaga: Pracownicy SOLARIS nie zapewniają opieki zwiedzającym i uczestnikom zabawy "Wokół synchrotronu". Za działania i bezpieczeństwo osób niepełnoletnich (w tym uczniów) na terenie ośrodka odpowiadają towarzyszący im rodzice lub opiekunowie (nauczyciele).

Szczegółowe pytania na temat wydarzenia prosimy kierować na adres e-mail event.synchrotron@uj.edu.pl. Rejestrację obsługuje pani Małgorzata Stefańska, e-mail: event.synchrotron@uj.edu.pl, tel. 507 242 072.

Lokalizacja SOLARIS