7. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach z udziałem SOLARIS

14.12.2023
Centrum SOLARIS uczestniczyło w 7. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki, który odbył się w dniach 9-11 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod hasłem: Nauka da nam przyszłość. W wydarzeniu wzięło udział blisko 70 000 osób!
Pracownicy Centrum SOLARIS zaserwowali dla Hospicjum św. Łazarza

08.12.2023
8 grudnia br. na boisku hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie odbył się III Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej. Na boisku spotkało się sześć drużyn: Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie, UJ Collegium Medicum, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, NCPS Solaris i Urząd Miasta Krakowa. Głównym celem przedsięwzięcia było zebranie środków finansowych na rzecz działającego w Krakowie Hospicjum św. Łazarza.
SOLARIS na konferencji Life Science Open Space 2023

06.12.2023
W Krakowskim Parku Technologicznym w terminie 30 listopada do 1 grudnia odbyło się coroczne Forum Innowacji LSOS czyli: Life Science Open Space. Wydarzenie skierowane do naukowców, innowatorów, przedsiębiorców, lekarzy, brokerów, inwestorów i urzędników, którzy dzięki współpracy i zaangażowaniu dążą do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zdrowia i jakości życia. Konferencja była orgaznizowana przez Klaster LifeScience Krakow, Sano - Centre for Computational Medicine oraz Krakowski Park Technologiczny.
Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji DESY Ukraine School

30.11.2023
Synchrotron DESY zaprasza wszystkich studentów fizyki z ukraińskich uniwersytetów do wzięcia udziału w rekrutacji do drugiej edycji DESY Ukraine School 2024. Uczestnictwo w projekcie zapewnia możliwość zdobycia doświadczenia badawczego w dużym międzynarodowym laboratorium. Studenci są zapraszani na 8-tygodniowy staż od 16 lipca do 5 września 2024 do DESY Hamburg lub Zeuthen.
Członek linii badawczej CIRI z grantem NCN – PRELUDIUM 22

24.11.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursu PRELUDIUM 22. W gronie laureatów znalazła się mgr Tetiana Stepanenko badaczka, która realizuje swój doktorat na linii badawczej CIRI w Centrum SOLARIS. Zwycięski projekt to "Badanie mechanizmów molekularnych w nanoskali w mukowiscydozie poprzez s-SNOM: od modelu do złożonych systemów". Wartość dofinansowania wyniosła: 209 950 PLN