Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum SOLARIS

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wirtualny spacer po Centrum SOLARIS

Grafika symbolizująca link do wirtualnego spaceru

Aktualności

Podsumowanie dwunastego naboru wniosków o czas badawczy

Podsumowanie dwunastego naboru wniosków o czas badawczy

10.10.2023
2 października zakończył się dwunasty nabór wniosków o czas badawczy w Centrum SOLARIS. Międzynarodowa Komisja Oceniająca będzie miała okazję po raz kolejny przeanalizować rekordową liczbę wniosków.
Spotkanie naukowe Agro&Food w Centrum SOLARIS

Spotkanie naukowe Agro&Food w Centrum SOLARIS

09.10.2023
Centrum SOLARIS było gospodarzem hybrydowego spotkania naukowców z całej Polski zajmujących się badaniami w tematyce rolnictwa i produkcji żywności. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytutu Fizjologii Roślin PAN, Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN, Instytutu Genetyki Roślin PAN, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Grafiki do Małopolskiej Nocy Naukowców 2023

Małopolska Noc Naukowców, czyli kraina światła w SOLARIS.

03.10.2023
Tegoroczna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców przyciągnęła do Centrum rekordową liczbę uczestników. Zespół SOLARIS zaoferował łącznie ponad 1200 pojedynczych aktywności. Warsztaty, pokazy, eksperymenty i spotkania z naukowcami cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem tłumnie odwiedzających nas gości.
Grafiki do Małopolskiej Nocy Naukowców 2023

Komunikacja naukowa kluczem do popularyzacji badań synchrotronowych.

04.10.2023
W otoczeniu zachwycających górskich widoków, ESRF w Grenoble był gospodarzem trzydniowego spotkania liderów zespołów komunikacji synchrotronów z całego świata.
Grafiki do Małopolskiej Nocy Naukowców 2023

Warsztaty "XFELs for beginners"

26.09.2023
W dniach od 12 do 13 października 2023 roku Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie wspólnie z Instytutem Fizyki PAN w Warszawie oraz Polskim Towarzystwem Promieniowania Synchrotronowego (PTPS) zapraszają do Krakowa na warsztaty naukowe: “XFELs for beginners”. Celem trzeciej już edycji wydarzenia jest przybliżenie młodym naukowcom tematyki pomiarów i badań z wykorzystaniem rentgenowskiego lasera na swobodnych elektronach (XFEL).