Jak dojechać do "Solaris"

Budynek Narodowego Centrum Promomieniowania Synchrotronowego SOLARIS znajduje się w południowej części Krakowa, przy ul. Czerwone Maki 98.

Dojazd samochodem  - dokładną lokalizację Centrum można sprawdzić na mapie.
Współrzędne GPS: 50o01'21" N:19o53'37" E

Dojazd z dworca kolejowego i autobusowego:

Z dworca Kraków Główny można dojechać do Centrum tramwajem linii 52 (kierunek: Czerwone Maki P&R, przystanek, na którym należy wsiąść do tramwaju, to Dworzec Główny). Przystanek, na którym należy wysiąść, to Chmieleniec. Po wyjściu z tramwaju należy wrócić kilka kroków, skręcić w lewo obok budynku Ericsson i pójść prosto ulicą Luciany Frassati-Gawrońskiej (dawniej Bobrzyńskiego).

Informacje o rozkładach jazdy autobusów i tramwajów można znaleźć na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Krakowie. Polecamy również korzystanie z serwisu jakdojade.pl. Serwis pozwala wygodnie wyszukiwać połączenia i planować podróż.

Dojazd z lotniska Balice:

Lotnisko w Balicach znajduje się ok. 11 km od centrum miasta. Bezpośredni dojazd z lotniska do Centrum możliwy jest tylko taksówką. Całodobową obsługę w tym zakresie zapewnia Kraków Airport Taxi. Taksówkę można zarezerwować telefonicznie +48 12 258 0 258 lub on-line. Koszt przejazdu to 89 PLN (22 euro).

Drugą możliwością jest połączenie z przesiadką. Najpierw należy dojechać pociągiem do dworca kolejowego (Kraków Główny), a następnie z dworca do Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego tramwajem nr 52 (kierunek Czerwone Maki P&R).

Pociągi Kraków Airport - Kraków Główny kursują co pół godziny od 5:00 do 00:00. Koszt biletu to 9 PLN (około 2 euro). Szczegółowe informacje na temat połączeń, w tym o rozkładzie jazdy, znajdują się na stronie Kolei Małopolskich.

Z dworca Kraków Główny można dojechać do Centrum tramwajem linii 52 (kierunek: Czerwone Maki P&R, przystanek, na którym należy wsiąść do tramwaju, to Dworzec Główny). Przystanek, na którym należy wysiąść, to Chmieleniec. Po wyjściu z tramwaju należy wrócić kilka kroków, skręcić w lewo obok budynku Ericsson i pójść prosto ulicą Luciany Frassati-Gawrońskiej (dawniej Bobrzyńskiego).

Informacje o rozkładach jazdy autobusów i tramwajów można znaleźć na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Krakowie. Polecamy również korzystanie z serwisu jakdojade.pl. Serwis pozwala wygodnie wyszukiwać połączenia i planować podróż.

 

Dojazd tramwajem - początek podróży:

 

Dojazd tramwajem - koniec podróży: