Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum SOLARIS

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Czekolada w synchrotronie - Małopolski Festiwal Innowacji w SOLARIS

Czekolada w synchrotronie - Małopolski Festiwal Innowacji w SOLARIS

Co to jest synchrotron? Po co przyspieszać elektrony do szybkości niemal równej szybkości światła w próżni? Do czego można wykorzystać światło miliony razy jaśniejsze niż to, które dociera do nas ze Słońca? Dlaczego badamy w synchrotronach czekoladę? Przyjdź, dowiedz się i zobacz największe urządzenie badawcze w Polsce.

Wszystkich zainteresowanych nauką i nowymi technologiami serdecznie zapraszamy na spotkanie w Centrum SOLARIS, które odbędzie się we wtorek 5 czerwca o godz. 16:00.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części.

W pierwszej opowiemy, co to jest i do czego służy synchrotron. Zapoznamy także gości z najciekawszymi przypadkami wykorzystania promieniowania synchrotronowego do opracowania produktów, które pozwalają rozwijać się przedsiębiorstwom lub czynią nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym.

W drugiej części pokażemy gościom halę eksperymentalną krakowskiego synchrotronu: największego urządzenia w Polsce, które służy badaniom naukowym i otwiera zupełnie nowe możliwości przed takimi dziedzinami jak biologia, chemia, fizyka, inżynieria materiałowa, nanotechnologia, medycyna, farmakologia, geologia czy krystalografia.

Liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w spotkaniu należy uzyskać bezpłatną wejściówkę. Wejściówki będzie można zamówić na stronie czekolada-w-synchrotronie.evenea.pl od 21 maja br.

Kontakt w sprawie wydarzenia: event.synchrotron@uj.edu.pl.

Wydarzenie jest organizowane przez Centrum SOLARIS w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Polecamy również
Synchrotron na Festiwalu Nauki i Sztuki 2018
17th International Conference on X-ray Absorption Fine Structure